
PEELING ENZYMATYCZNY
Jakiś czas temu wspominaliśmy o peelingu jako jednym z kroków rytuału pielęgnacyjnego. Ma za zadanie usuniecie martwego naskórka, wygładzenie skóry i przywrócenie jej miękkości. Oczyszcza skórę z zanieczyszczeń nagromadzonych w otwartych porach skóry co widocznie poprawia jej wygląd. Regularne stosowanie peelingów sprawi, że problem nadmiernego wydzielania sebum zniknie, a niedoskonałości będą rzadkimi gośćmi na Twojej skórze. Dziś skupimy się na najbardziej delikatnym i nieinwazyjnym spośród peelingów- peeling enzymatyczny.
Jak działa peeling enzymatyczny
Peeling enzymatyczny działa na powierzchni skóry i nie wnika w nią zbyt głęboko, dlatego pomimo tego, że jest peelingiem chemicznym można go bezpiecznie używać w domu. Peeling enzymatyczny nie zawiera drobinek ścierających, dlatego nie podrażnia skóry. Składniki aktywne peelingu enzymatycznego to enzymy mające właściwości niszczenia białek zawartych w zrogowaciałym naskórku. No dobrze, ale zapytasz jak działa peeling enzymatyczny na skórę- po co niszczy te białka? Enzymy zawarte w peelingu naniesione na skórę sprawiają, że martwy naskórek ulega rozpuszczeniu, a naturalne procesy odnowy skóry zostają aktywowane. Masz wątpliwości, że rozpuszczanie i niszczenie to delikatny zabieg? Spokojnie! Peeling enzymatyczny nie niszczy żywych komórek skóry, dlatego jest bezpieczny. Osoby z cerą wrażliwą powinny pamiętać jednak, aby nie trzymać na skórze peelingu enzymatycznego zbyt długo, najczęściej wystarczy kilka minut. Potem dokładnie przemyj twarz ciepłą wodą. Skoro teraz wiesz jak działa peeling enzymatyczny przyjrzyjmy się jaki peeling enzymatyczny wybrać.
Jaki peeling enzymatyczny dla mnie?
Dobierz odpowiedni kosmetyk testując go, ale nie wybieraj go na oślep. Posiadacze skóry normalnej, bez większych problemów, to niezwykli szczęściarze, dla nich niemal każdy peeling enzymatyczny będzie dobry. Osoby posiadające cerę wrażliwą, z pękającymi naczynkami powinny jednak dłużej zastanowić się nad składem kosmetyków. Mam nadzieję, że kilka poniższych wskazówek pomoże rozwiać wątpliwości jaki peeling enzymatyczny wybrać. Zwróć uwagę na skład i wybierz ten jak najbardziej naturalny. Wyklucz peelingi zawierające barwniki, substancje zapachowe, oleje mineralne i parabeny ponieważ mogą podrażniać skórę. Warto zakupić peeling enzymatyczny mający w swoim składzie glinki, enzymy pochodzące z owoców, kwasy owocowe- będą bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Jeżeli podczas używania peelingu enzymatycznego poczujesz szczypanie lub dyskomfort nie czekaj i zmyj go wodą. Reakcja skóry na składniki kosmetyków to kwestia indywidualna, dlatego warto przed ich użyciem zrobić próbę uczuleniową na małej partii skóry będziesz mieć pewność, że będzie dla Ciebie odpowiedni.
Peeling enzymatyczny jaki powinien być
Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego nie ma możliwości wskazania, jednego najlepszego peelingu enzymatycznego idealnego dla każdej osoby. Peeling powinien:
• nie podrażniać skóry,
• nie zapychać porów i nie powodować powstania zaskórników,
• usuwać martwy naskórek i wygładzać,
• poprawiać koloryt skóry i zmniejszać przebarwienia przy regularnym stosowaniu,
• zawierać naturalny skład,
• nie zawierać barwników, substancji zapachowych i parabenów.
Bardzo ważne- zastanawiając się jaki peeling enzymatyczny wybrać zwróć uwagę na stan i potrzeby Twojej skóry.